mry-yantra-icon-mobile

Tarptautinė Jogos diena

2014 m. rugsėjo 27 d. Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją (JTGA) ir paragino patvirtinti Tarptautinę jogos dieną.

   „Joga – tai neįkainojama senovės Indijos tradicijos dovana. Ji sujungia protą ir kūną, mintis ir veiksmus, apribojimus ir pasiekimus, harmoniją tarp žmogaus ir gamtos bei pasižymi holistiniu požiūriu į sveikatą ir gerovę. Jogos prasmė slypi ne fizinėse pozose, o vienystės atradime su pačiu savimi, su pasauliu ir su gamta. Joga keičia mūsų gyvenimo būdą ir ugdo sąmoningumą, todėl ji gali padėti mums prisitaikyti prie klimato kaitos. Dirbkime išvien, kad įtvirtintume Tarptautinę jogos dieną.“

   Tų pačių metų gruodžio 11 d. 193 JTGA nariai patvirtino siūlymą bendru sutarimu. Remdamosis sprendimu 177 šalys birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena.Pasirašytame sprendime JTGA nariai patvirtino, kad joga suteikia holistinį požiūrį į sveikatą ir gerovę, todėl būtina skleisti informaciją apie jogos privalumus. Jogos propagavimas padeda gerinti žmonių sveikatą, atneša harmoniją yra ligų ir neteisingo gyvenimo būdo sukeliamų sutrikimų prevencija.

2015 m. birželio 21 d. Lietuva kartu su dar 176 pasaulio šalimis pirmą kartą minėjo tarptautinę jogos dieną. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) patvirtintą šventę Lietuvoje kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Pirmasis renginys vyko visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine, Nidoje. Trylika miestų ir miestelių siekė užfiksuoti Lietuvos rekordą. Buvo stebimas didžiausias jogos dalyvių skaičius, vienu metu atliekantis medžio pozą.