mry-yantra-icon-mobile

Asanų praktikų lygiai

Mai Ram Yoga asanų praktika – tai Guru Mai Ram sukurta tam tikrų jogos technikų sistema, vadinama krama vinjasa, t. y. kartotina kūno padėčių seka. Sąmoningu kartotinu veiksmu jogos praktikas per fizinį kūną gali prasiskverbti, suvokti bei pašalinti glūdinčias fizines ir mentalines problemas.  

M.R.Y. ašrame kasdien vyksta įvairių lygių asanų praktikos, į kurias kviečiame visus, praėjusius kursą „Įvadas į Mai Ram Yoga“.

Asanų praktikų metu yra atliekamos asanos (kūno padėtys) ir jų sekos, kurių paskirtis – padėti žmogui paleisti įvairias įtampas, vystyti koncentraciją, energingumą bei gerą savijautą.

M.R.Y. asanų praktika darniai sujungia dinamines sekas (vinjasas) ir statines asanas. Dinaminės sekos padeda fiziškai sustiprėti, įgauti energingumo, ištempia įvairių grupių raumenis, pašalina iš organizmo šlakus ir toksinus. Išlaikant statines asanas dėmesys nukreipiamas į kvėpavimo reguliavimą, kūno atpalaidavimą ir darnų energijos srautų cirkuliavimą organizme. Asanos, atveriančios pečius ir krūtinę, palaiko kvėpavimo organų sveiką funkcionavimą, posūkiai stiprina virškinimo sistemą, atvirkštinės asanos ypač naudingos psichikai, emocijų stabilumui, darniai nervų sistemos veiklai palaikyti. Sisteminga asanų praktika padeda organizme palaikyti hormonų sistemos veiklą, sureguliuoja simpatinės ir parasimpatinės nervų sistemos veiklą, o taip pat yra ypač naudinga psichologinei žmogaus būsenai – suteikia pasitikėjimo savimi, sustiprina valią ir ryžtingumą. Asanų metu praktikuodamas savistabą žmogus įgauna gebėjimą mažinti savo impulsyvias reakcijas – ilgainiui tampa vis lengviau suvaldyti savo veiksmus, žodžius bei mintis.

Svarbi M.R.Y. asanų praktikų ypatybė, skirianti šį mokymą nuo kitų jogos studijų, o taip pat nuo įvairių sporto rūšių, lavinančių kūną – tai sutelktis į vidinę praktikuojančiojo sferą, o ne tik į fizinį kūną, siekiant atlikti kuo sudėtingesnę ar įspūdingesnę padėtį. Šia praktika siekiama ne išorinio kūno tobulinimo, o vidinės darnos, ramybės, stabilumo. Praktika tinkama visiems, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus, lyties ar kūno galimybių. Sustiprindama fizinę sveikatą ir nurimdydama, ši praktika padeda žmogui kūną paversti atrama, kurios dėka jis gali išgyventi įvairius gyvenimo pokyčius, išlikdamas darnoje ir gilesnio savęs pažinimo puoselėjime.

 

Mai Ram Yoga asanų metodika skirstoma į penkis praktikos sudėtingumo lygius:

YOGA INTRO,

YOGA OPEN I ir II,

YOGA BASIC I ir II,

YOGA ADVANCED I ir II,

YOGA MASTER. 

 

Mai Ram Devi padmasana

Guru Mai Ram | Padmasana

Mai Ram Yoga Intro

MRY Intro Krama Vinyasa – tai asanų ir pranajamos seka, skirta visiems žmonėms, norintiems susipažinti su MRY mokykla bei pradėti savo praktiką nuo asanos įvaldymo. MRY Intro praktikos paskirtis – išmokti individualią asanų ir pranajamos praktiką ir juntant jos naudą, įdiegti ją į savo kasdienį gyvenimą. Šios asanų ir pranajamos sekos metu mokomasi taisyklingai atlikti jogos pozaskvėpavimo praktikas bei atsipalaiduoti.

MRY Open I Krama Vinyasa Express (1.15 val.) – tai penkių pamokų praktika, prieinama visiems. Yoga Open yra glausta, pradinio lygio kūno padėčių seka, kurią įvaldžius galima judėti giliau ir pereiti prie Yoga Basic lygio praktikos.

MRY Open II Krama Vinyasa Slow (1.40 val.) – tai išsamesnė, išplėsta savo trukme ir gilesnį rimdanantį poveikį teikianti Yoga Open seka.

Mai Ram Yoga Basic

Mai Ram Yoga Basic asanų ir pranajamos praktika – tai sudėtingesnė penkiolikos pamokų praktika. Ją sudaro gilesnės asanų ir pranajamos technikos, kurias atliekant pasišalina įvairios įtampos, reiškiasi stabilumas ir vystosi koncentracija. 

M.R.Y. Basic praktika padeda įsiklausyti į kūną ir nešališkai save stebint išmokti atsipalaiduoti, paleisti įtampas bei teigiamai  save transformuoti.

Mai Ram Yoga Advanced I

Mai Ram Yoga Advanced I – tai intensyvi dešimties pamokų asanų ir pranajamos praktika,
skirta įvaldžiusiesiems M.R.Y. Basic lygį.

Mai Ram Yoga Advanced II

Mai Ram Yoga Advanced II – tai sudėtinga, dviejų pamokų, pažengusiojo lygmens, intensyvi asanų sekų ir pranajamos praktika, skirta reguliariai praktikuojantiesiems ir įvaldžiusiesiems pranajamą bei M.R.Y. Advanced I asanų praktiką.

Mai Ram Yoga Master

OM Mahadev! Guru Mai Ram asana

Mai Ram Yoga Master lygio praktika skirta visiems, reguliariai praktikuojantiesiems M.R.Y. Basic, 
Advanced I, II lygius.
Šią praktiką sudaro viena pamoka, kurios metu asanos praktikuojamos ilgalaikėje statinėje padėtyje tam,
kad būtų įmanoma giliau atpalaiduoti kūną, pašalinti įvairius blokus, sąmoningai reguliuoti kvėpavimą.

Mai Ram Yoga Basic Therapy

Tai asanų ir pranajamos praktika, sudaryta iš penkiolikos pamokų.
Ši praktika pritaikyta savižinos siekiantiems žmonėms, turintiems įvairių sveikatos sutrikimų.
M.R.Y. Basic Therapy asanų praktika lavina susitelkimą ir savianalizę per kūną. Praktika padeda suvokti kūną, įsiklausyti į save nesukeliant negatyvių emocijų ir mokytis priimti bei nešališkai stebėti save, savo ligą, sunkumą, skausmą paleidžiant ir neprisirišant prie jo. 
M.R.Y. praktikų esmė slypi ne kūno grožyje, lankstume ar pan., o savižinos ugdyme bei kūno
sąmoningumo brandinime.

Mai Ram Yoga Besilaukiančioms

Tai penkių pamokų sistema, susidedanti iš asanų ir pranajamos praktikų, skirtų besilaukiančioms.
Praktikų tikslas – padėti būsimai mamai išlaikyti sveikatingumą,
pasiruošti gimdymo procesui, sutelkti vidinę ramybę ir išlaikyti darną su aplinka ir kūdikiu.

Mai Ram Yoga vaikams

Tai asanų praktika, pritaikyta specialiai vaikams, kuri padeda ugdyti vaikų savitramdą, dėmesingumą, palaikyti kūno sveikatingumą, lavina vaikų fizinius ir protinius gebėjimus.