mry-yantra-icon-mobile

Makara Sankranti

Makara Sankranti – šventė, vykstanti sausio 14–15 d.


Makara (sanskr. मकर makara) – mitinis vandens gyvūnas, drakonas, Deivės Motinos Gangos palydovas.
Sankranti (sanskr. संक्रान्ति saṁkrānti) reiškia Saulės perėjimą iš vieno būvio į kitą. Makara Sankranti yra Saulės grįžimas iš tamsiojo periodo į šviesųjį, kai Saulė pradeda judėti šiauryn.

Ši diena simbolizuoja neišmanymo pabaigą ir šviesos pradžią, todėl milijonai žmonių ją švenčia. Šventės metu stengiasi panirti į šventos Gangos vandenis siekiant šviesos ir darnos savo gyvenime. Makara Sankranti yra astrologiškai svarbi, nes žymi Saulės perėjimą savo dangiškajame kelyje keičiant astrologinį ženklą. Nathų jogų praktikos siejamos su Mėnulio padėtimi, tačiau Makara Sankranti yra išimtis ir vienintelis įvykis, susijęs su Saule, ir jo data nekinta.

Praktikuojantiesiems Mai Ram Yoga Makara Sankranti yra reikšmingas metų įvykis ne tik dėl sutelkties į šviesą, bet ir į Guru Paramparą, skleidžiančią jogos mokymo šviesą žmonėms. Būtent per Makara Sankranti į mahasamadhį išėjo tradicijos didis siddhas Guru Hari Ram, su kurio palaiminimu ir dvasinės energijos galia šią naktį kaip tradicijos tęsėja į Žemę atėjo Guru Mai Ram.